ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10187541
*
nr 1018 7541
Spegel
1800-tal, höjd: 60 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 februari 2016
kl 20:25:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/2 22:20:38
1
100 kr
11/2 12:36:35
2
200 kr
13/2 12:21:04
3
250 kr
14/2 11:22:22
4
400 kr
14/2 22:35:10
2
350 kr
14/2 22:35:10
4
400 kr (Budbetjänt)
15/2 13:54:56
1
450 kr
15/2 20:18:51
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:45
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1018 7541
Spegel
1800-tal, höjd: 60 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 februari 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/2 22:20:38 | 1 | 100 kr |
11/2 12:36:35 | 2 | 200 kr |
13/2 12:21:04 | 3 | 250 kr |
14/2 11:22:22 | 4 | 400 kr |
14/2 22:35:10 | 2 | 350 kr |
14/2 22:35:10 | 4 | 400 kr (Budbetjänt) |
15/2 13:54:56 | 1 | 450 kr |
15/2 20:18:51 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:45